Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty - archiwum

Komunikat w sprawie wędkowania spod lodu

Komunikaty | 2021-01-21 | Publikujący: Okręg PZW w Przemyślu

 


Okręg PZW w Przemyślu apeluje do wszystkich wędkarzy, dokonujących połowu spod lodu by zachowali jak największą ostrożność. Dotyczy to szczególnie okresu odwilży, szybkich zmian pogodowych oraz opadów deszczu. Niekorzystna aura pogodowa powodująca szybkie topnienie pokrywy lodowej. Zawody wędkarskie można rozegrać przy minimalnej pokrywie lodu wynoszącej 15 cm.


Podstawowe zasady do wędkowania na lodzie

  1. Na lód możemy wejść, gdy jego grubość ma co najmniej 15 cm a sam lód jest jednolity, bez pęknięć i pokrywy przypominającej strukturę gąbki oraz bez mokrych plam na śniegu.

  2. Na lód wchodzimy zawsze w towarzystwie innego wędkarza, gdzie obaj posiadają linkę zakończona rzutką, ewentualnie zaopatrzmy się w długi kij, drąg lub gałąź.

  3. Zaopatrzmy się w raki, które zawsze zawieszamy na sznurku na szyi by były pod ręką przy wyczołgiwaniu się z przerębli oraz w gwizdek.

  4. Unikajmy dopływów rzek, strumieni, oparzelisk i zatopionych drzew.

  5. Zachęcamy do zaopatrzenia się w tzw. pływające kombinezony. Są lekkie, ciepłe ,wygodne i utrzymujące stałą temperaturę ciała. Gwarantują 15-20 minutowe utrzymanie się na powierzchni wody po załamaniu się lodu.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin