Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty

XI Spinningowy Puchar Mleczki.

Komunikaty | 2019-11-14 | Publikujący: Okręg PZW w Przemyślu

 

XI Spinningowy Puchar Mleczki.

W niedzielę 10 listopada 2019 r w Przeworsku na rzece Mleczce odbył się XI Spinningowy Puchar Mleczki, którego organizatorem było Miejskie Koło PZW „Jaz” w Przeworsku. W tym roku po raz kolejny pobiliśmy rekord frekwencji i do rywalizacji stanęło prawie 100 zawodników, a dokładnie 94 zawodników i zawodniczek w kategorii juniorów, kobiet i seniorów z sześciu okręgów PZW – Krosno,Lublin,Przemyśl,Rzeszów,Tarnów,Zamość. Zawodnicy z samego rana zameldowali się na Zakolu w Przeworsku, gdzie czekał na nich poczęstunek i gorąca kawa oraz herbata. Podczas zapisów zorganizowaliśmy również zbiórkę pieniędzy na leczenie 8-letniego Dawidka Rzepy z Przeworska, który choruje na raka. Dziękujemy wszystkim za hojne datki. Prezes koła kol. Wacław Tonia przywitał wszystkich przybyłych, a kol. Mateusz Kowal wyjaśnił zasady rywalizacji, wymiary poszczególnych gatunków wliczanych do punktacji oraz podpowiedział czego można się spodziewać po naszej rzece i poradził by ulubione przynęty pozostawić w pudełkach ze względu na ilość zaczepów w Mleczce. Jednak jak wiadomo – gdzie patyki tam wyniki. Wszyscy w dobrych nastrojach rozpoczęli rywalizację o godz. 8:00. Zakończenie ustalono na godz. 13:00. Deszczowa pogoda w ostatnich dniach jak również w dniu zawodów nie ułatwiała wędkowania, jednak wielu zawodnikom udało się wydłubać co nieco z rzeki. Łowiono głównie okonie, klenie, jazie oraz szczupaki. Zaznaczyć trzeba, że wszystkie złowione ryby w dobrej kondycji wróciły do wody. Po zdaniu kart startowych komisja sędziowska przystąpiła do podliczania punktów, a w tym czasie zawodnicy zasiedli do konsumpcji gorącego bigosu przygotowanego tradycyjnie przez prezesa kol. Wacka. Oczekując na wyniki rywalizacji wymianom doświadczeń oraz dyskusjom w miłej, towarzyskiej atmosferze nie było końca. Kolega Mateusz rozpoczynając dekorację przywitał przybyłych na zakończenie gości w osobie Prezesa Okręgu PZW Przemyśl Jana Bieniasza oraz Przewodniczącego Rady Miasta Tomasza Majbę. Skierował również podziękowania do sponsorów, dzięki którym możliwe było zorganizowanie zawodów w takiej formie. Wśród nich był między innymi Burmistrz Miasta Przeworska Pan Leszek Kisiel, który zawsze chętnie wspiera działania naszego koła. Z radością zaznaczyć również trzeba, że patronat medialny nad zawodami objął wydawca czasopisma „Wędkarstwo 360” za co serdecznie dziękujemy. Zaproszeni goście wraz z członkami zarządu naszego koła wręczyli pamiątkowe puchary najlepszej trójce zawodników z każdej kategorii. Wśród juniorów najlepszy okazał się Marcin Kozioł, wśród kobiet Marta Hadło, natomiast w kategorii seniorów wygrał Mateusz Porada, który był też najaktywniejszym zawodnikiem, drugie miejsce zajął Waldemar Słota, a trzecie Piotr Kolasa. Puchary otrzymali również zawodnicy, którzy złowili największe okazy z poszczególnych gatunków.
Po dekoracji przystąpiono do najbardziej oczekiwanej teletomboli z nagrodami, w której główną nagrodą był ponton. Każdy z zawodników otrzymał na starcie miarkę z numerem startowym, który to numer brał udział w losowaniu. Sponsorem miarek była firma PERFEKT. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Wszyscy otrzymali pamiątkowe kubki, egzemplarz czasopisma „Wędkarstwo 360” oraz wylosowaną nagrodę.

W imieniu zarządu Miejskiego Koła PZW „JAZ” Przeworsk składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by te zawody mogły się odbyć w takiej formie i tak miłej atmosferze.

Do zobaczenia za rok, a wtedy może uda nam się złamać liczbę 100 zawodników. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Wyniki zawodów:

JUNIOR

1. Marcin Kozioł

KOBIETY:
1. Marta Hadło

SENIOR:

1. Mateusz Porada
2. Waldemar Słota
3. Piotr Kolasa

Największy okoń – 33 cm - Waldemar Słota
Największy Kleń – 44 cm - Bogusław Bernacki
Największy Jaź – 34 cm - Grzegorz Grabijas
Największy szczupak – 57 cm - Wojciech Tarnawski

SPONSORAMI ZAWODÓW BYLI:

BURMISTRZ MIASTA PRZEWORSKA PAN LESZEK KISIEL
WĘDKARSTWO 360
BAR CUKROWNIA
E. i K. BENBENEK ZAKŁAD RZEŹNICZO-WĘDLINIARSKI
FEEDER BAIT
KOGUTY LEONA
PERFEKT SKŁADY BUDOWLANE
RAFMAR FISHING
SKLEP WĘDKARSKI GOSIA
SKLEP WĘDKARSKI JAZGARZ
TT CARP T. TUREK
WERONIX

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin