Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty

VII MEMORIAŁ DARIUSZA MARSZAŁKA – RELACJA I WYNIKI

Komunikaty | 2019-10-30 | Publikujący: Okręg PZW w Przemyślu

 

VII MEMORIAŁ DARIUSZA MARSZAŁKA – RELACJA I WYNIKI

 

W niedzielę, 27 października 2019 r. Zarząd Klubu WKS SanSport Dynów, chcąc uczcić pamięć przyjaciela i kolegi - Dariusza Marszałka, po raz siódmy już zorganizował Memoriał jego imienia.
Jak co roku, na starcie towarzyskich zawodów muchowych gościli licznie wędkarze z okręgów PZW Przemyśl, PZW Krosno i PZW Rzeszów. Łącznie na starcie zawodów stanęło 44 uczestników – 41 seniorów oraz 3 juniorów.

Dzięki uprzejmości władz okręgu krośnieńskiego, Memoriał został tradycyjnie już rozegrany na rzece San na odcinku od ujścia rz. Hoczewki do „starego mostu” w Postołowie. Zawodnicy w towarzyskiej atmosferze rywalizowali w jednej, 4-godzinnej turze, a jedyną dopuszczoną metodą połowu była „sucha mucha”. Każdy uczestnik Memoriału mógł samodzielnie wybrać sobie miejsce połowu na wyznaczonym odcinku zawodów, ale do punktacji zaliczane były wyłącznie lipienie o wymiarze powyżej 30 cm.

Odwrotnie niż w tamtym roku, tym razem dopisały warunki atmosferyczne i hydrologicznie, niestety w przeciwieństwie do ryb. 44 zawodników złowiło bowiem jedynie 24 wymiarowe lipienie. Wielu uczestników zaobserwowało, że ryby są widoczne w łowisku, jednak kompletnie nie chciały żerować.

Zwycięzcą w kategorii seniorów został prowadzący w tym roku Memoriał – v-ce Prezes Klubu SanSport Dynów, kol. Grzegorz Gerula, który złowił 4 lipienie i zainkasował łącznie 4480 pkt. Wynik sprzed roku powtórzył reprezentant Klubu Sanok Stomil , kol. Tomasz Osenkowski, który z 3 lipieniami (3090 pkt), zajął ponownie drugie miejsce – świetna i równa forma, tym większe gratulacje Na najniższym stopniu podium w tym roku stanął również Sanoczanin – kol. Dariusz Daniło, łowiąc 2 ryby o łącznym wymiarze: 2270 pkt. Ubiegłoroczny zwycięzca, kol. Piotr Sołtysik, tym razem musiał zadowolić się „najgorszym” z miejsc, czyli czwartym – tuż za czołową trójką (2 ryby, 2060 pkt).

Z juniorów jako jedyny wymiarowe ryby złowił w tym roku reprezentant Klubu SanSport Dynów – kol. Oskar Kaniuczak i z wynikiem 2 lipieni (2240 pkt) bezapelacyjne zwyciężył w klasyfikacji zawodników poniżej 18. roku życia VII Memoriału Dariusza Marszałka. Pomimo braku punktowych zdobyczy, podium symbolicznie uzupełnili dwaj pozostali juniorzy z klubu SanSport – kol. Jakub Kopacki i kol. Maksymilian Haliżak.

Największą rybę zawodów – lipienia 37,6 cm – złowił kol. Jarosław Kaniuczak z WKS SanSport Dynów. Brawo Jaro!

Na Memoriale jak zawsze, mieliśmy zaszczyt gościć rodziców Darka, którzy wręczali nagrody dla zwycięzców. Bardzo dziękujemy za wsparcie i Waszą obecność!

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy w tych trudnych warunkach złowili wymiarowe ryby! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom tegorocznego Memoriału za przybycie, chęć uczczenia z Nami pamięci Naszego przyjaciela i stworzenie świetnej atmosfery zawodów.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim sponsorom, darczyńcom i dobrym duchom Memoriału, a także wszystkim osobom, które pomogły w jego organizacji!

Zapraszamy serdecznie na następny Memoriał – do zobaczenia za rok!

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia w załączeniu.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.